Hodinky - vaše vizitka

Nosíte je ještě na zápěstí? Nebo jste si už v éře mobilních telefonů na hodinky odvykli? Hodinky už dávno nejsou jen měřítkem času, ale i měřítkem vkusu. Vyberte si tedy kousek, který podtrhne vaši osobnost a udělá vám radost pokaždé, když se podíváte na ciferník.

A ciferníkem můžeme i začít. Digitálky nebo ručičkové? Pokud je již střední škola za vámi, měli byste se poohlédnout spíše po těch druhých. Digitální hodinky jsou více výstřelkem mladších, i když je pravda, že sportovní typy na ně nedají dopustit ani v dospělosti. Pokud však hledáte alespoň ležérní eleganci, vyberte si hodinky s ručičkami.

Účel vs. styl
Zde třeba zdůraznit přihlédnutí na praktickou stránku hodinek. Množství modelů poutá ciferníky s "neviditelnými" ručičkami nebo tak atypickým designem, že bude trvat nějaký ten čas, než vůbec zjistíte přesný čas. Jakkoliv zajímavé hodinky se stanou jen ozdobným náramkem, pokud se v nich nebudete umět rychle orientovat.

Hodinky jako vizitka
Hodinky vypovídají o mnohém. O vašem životním stylu, tvůrčím nebo klasickém založení, o společenském postavení ... pokud pracujete v oblasti, kde se i vizáž počítá, zůstaňte u jednoduchosti v designu, kvalitě v podobě ocelového řemínku a také při přiměřené velikosti.

Příliš úzký řemínek může rovněž být v očích druhých signálem vaší zakřiknutosti a naopak nápadně velké hodinky na sebe v práci nepatřičně upozorňují. Navíc opticky rozšiřují zápěstí.

Na celý život ...
Je dobré investovat do jednoho nadčasového kousku, který s vámi zůstane po celý život. Takové hodinky by měly mít daleko od extravagance, zlatý nebo stříbrný nádech (podle toho, co ve špercích preferujete a nosíte častěji) a střídmý tvar tak, aby ladily s většinou vašich šperků.

Můžete je využít, kdykoliv se naskytne výjimečná společenská příležitost. Nepodléhají módním trendům, takže je můžete mít odložené v šuplíku třeba i desetiletí.

Trendy kousek
Pokud toužíte po něčem originálním, inspirujte se sezónními modely hodinek, které jsou levnější a mohou být skutečně originální. Strakaté, hýřivé ... to pravé pro všechny kreativní dušičky. Počítejte však s tím, že plastový náramek se rychle opotřebuje a ten ze syntetické látky raz dva zamažete.

Ladit nebo neladit?
Chcete být chic od hlavy až k patě? Slaďte hodinky s kabelkou a botami nebo nějakým kouskem oblečení, ale pozor, není to pravidlo, obzvláště ne u extravagantnějších modelů. V případě, že zdobí vaše zápěstí nepřehlédnutelný řemínek, zapomeňte na bižuterii nebo jiné doplňky. Abyste nepůsobili překombinovaně, s tímto jedním si bohatě vystačíte.